نسخه PDF
آرشیو روزنامه

شناسه خبر : 22753, منتشر شده در مورخ : ۲۶ بهمن ۱۴۰۲

خاندوزی: دولت بر تسهیل فعالیت‌های اقتصادی تمرکز دارد/ حذف بخشنامه‌ها و قوانین دست و‌ پا‌گیر

خاندوزی: دولت بر تسهیل فعالیت‌های اقتصادی تمرکز دارد/ حذف بخشنامه‌ها و قوانین دست و‌ پا‌گیر

وزیر اقتصاد گفت: تمرکز دولت روی کلیدواژه "تسهیل" برای فعالیت‌های اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار سراج آنلاین در سمنان، احسان خاندوزی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان در اتاق بازرگانی استان سمنان اظهار داشت: فضای اقتصادی و تولید در استان سمنان مثال زدنی است.
 
وی با اشاره به هدف‌گذاری عملکردی دولت پس از دو سال فعالیت در حوزه اقتصاد افزود: غیر از مسایل مربوط به برنامه‌های مالیه دولت تمرکز خود را روی "تسهیل" به عنوان کلیدواژه فضای واقعی اقتصاد کشور قرار داده‌ایم.
 
وزیر اقتصاد با بیان اینکه به سمتی می‌رویم که آرام آرام وضعیت موجود را تغییر دهیم گفت: در قالب تسهیل امور، تلاش کرده‌ایم چه در قالب مرحله آغاز فعالیت اقتصادی یعنی صدور مجوزها و چه استمرار فعالیت‌های اقتصادی به معنی زدودن قوانین و آیین‌نامه‌های زائد، اقدامات را مدنظر قرار داده و به آن پایبند باشیم.
 
خاندوزی با بیان اینکه خوشبختانه فضای سرمایه‌گذاری و تولید در استان سمنان با همدلی و همراهی بخش خصوصی و مسئولان‌ دولتی مثال زدنی و ارزشمند است؛ گفت: وزارت اقتصادی و دارایی، تمرکز خود را بر کلید واژه تسهیل برای سرعت بخشیدن به امر تولید در کشور قرار داده است.
 
وی با اشاره به تلاش مسئولان برای حذف بخشنامه‌ها و قوانین دست و‌ پاگیر گفت: ما معتقدیم که بخش زیادی از تطویل فرآیند سازمان‌های همجوار با گمرک را کاهش داده‌ایم و تلاش خواهد شد تا باز هم شاهد کاهش بیشتر این فرآیند باشیم.‌
 
وزیر اقتصاد افزود: جلسات کمیسیون اقتصادی، تصمیم‌ گیری‌های خود را پس از شنیدن‌ نظرات و پیشنهادات اتاق بازرگانی به انجام‌ می‌رساند.‌
 
خاندوزی با اشاره به درخواست مسئولان استان سمنان گفت: پیشنهادات استاندار سمنان‌ به‌صورت مطالبه مشترک دولت و بخش خصوصی به معاون اول رییس جمهور ارسال شود.
 
وی گفت: درخواست استقرار نماینده مقیم بانک مرکزی در استان سمنان از سوی استانداری سمنان ارسال شود.‌
 
وزیر اقتصاد گفت: برای فعالان اقتصادی استان سمنان به‌منظور تأمین‌ منابع مالی ، خط ویژه‌ای در بورس ایجاد خواهد شد.
 
خاندوزی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در بحث انرژی‌های نو در استان سمنان گفت: سازمان سرمایه‌گذاری خارجی، استان سمنان را به عنوان یکی از استان‌های مقصد در بحث سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی خورشیدی معرفی خواهد کرد.‌
 
وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد استاندار سمنان درباره لحاظ کردن شاخص وسعت در توزیع اعتبارات دولتی به هیئت دولت و رئیس جمهور ارسال می‌شود.

 

برچسب ها :
وزیر اقتصاد اتاق بازرگانی سمنان خاندوزی