نسخه PDF
آرشیو روزنامه

شناسه خبر : 22752, منتشر شده در مورخ : ۲۶ بهمن ۱۴۰۲

استان سمنان در حوزه معدن دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است ؛ تأکید امام جمعه سمنان بر ایجاد اشتغال برای قشر تحصیلکرده

استان سمنان در حوزه معدن دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است ؛ تأکید امام جمعه سمنان بر ایجاد اشتغال برای قشر تحصیلکرده

سراج سمنان/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: ایجاد اشتغال برای قشر تحصیل کرده یکی از دغدغه‌های موجود در استان سمنان است

به گزارش خبرنگار سراج آنلاین در سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی در جلسه مشترک‌ شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت و نشست اقتصادی استان سمنان که با حضور خاندوزی  وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران در محل اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان برگزار شد؛ اظهار داشت: استان سمنان در حوزه معدن دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است.
 
وی با بیان اینکه از مواد معدنی موجود تعداد بالایی از این مواد در استان سمنان وجود دارد گفت: منابع و ذخایر بسیار خوب معدنی در استان سمنان فراهم است.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به ضرورت فرآوری مواد معدنی در استان و دستیابی به ارزش افزوده بیشتر گفت: جا دارد نسبت به انجام فرآوری در معادن استان تلاش بیشتری صورت گیرد و این مهم در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد.
 
مطیعی با اشاره به اینکه استان سمنان استان امنی برای حضور سرمایه‌گذاران است و استان صنعتی است گفت: صاحبان صنایع تلاش کنند تا با ایجاد حسابهای مرکزی خود در بانک‌های استان ، در راستای توسعه و پیشرفت استان مساعدت کنند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایشات مقام‌ معظم رهبری در بازدید از نمایشگاه و در دیدار با فعالان اقتصادی اشاره کرد و افزود: ایشان بر لزوم انجام فرآیند کامل خصوصی‌سازی تاکید کردند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در پایان سخنان خود با اشاره به روز جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: 22 بهمن، یوم الله است و بی‌تردید انقلاب اسلامی مرهون جانفشانی شهدا است و همه ما برای حفظ انقلاب مسئول هستیم.
 
مطیعی به حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن اشاره کرد و گفت: به سهم خود از لطف و عنایت ویژه مردم در حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن تشکر و قدردانی می‌کنم.‌

 

برچسب ها :
اقتصاد سمنان اشتغال جوانان فارغ التحصیل