نسخه PDF
آرشیو روزنامه

اخبار
خادمیاران رضوی نقش موثر حلقه های میانی در تحقق بیانیه گام دوم

مدیریت کانون های رضوی در کاشان گفت: خادمیاران رضوی نقش موثر حلقه های میانی در تحقق بیانیه گام دوم و تحقق جامعه اسلامی را ایفا می کنند.

شناسه خبر : 16038, منتشر شده در مورخ : ۴ بهمن ۱۴۰۱

خبرکوتاه:

بیانیه وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ادعای کذب واردات بدون تشریفات کالاهای اساسی/یادآوری درباره شرکت آریو تجارت سهیل و بیانیه وزارت اطلاعات درمورد وزارت جهاد کشاورزی

بیانیه وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ادعای کذب واردات بدون تشریفات کالاهای اساسی/یادآوری درباره شرکت آریو تجارت سهیل و بیانیه وزارت اطلاعات درمورد وزارت جهاد کشاورزی

درباره نامه احمد توکلی به آیت الله ابراهیم رئیسی و دکتر سید حواد سادتی نژاد درباره «یک رانت بی سابقه»/ امتیاز واردات ۱۳ میلیون تن کالای اساسی بدون رعایت قانون به یک شرکت تازه کار

یادآوری درباره شرکت آریو تجارت سهیل و بیانیه وزارت اطلاعات

ماجرا از کجا شروع شد:

وزارت جهاد کشاورزی در ماه های اخیر برای شکستن انحصار واردات نهاده های دامی وارد عمل شد به طوری که با انعقاد قراردادی با شرکت آریو تجارت سهیل توانست ثبت سفارش حجم زیادی از نهاده دامی را آغاز کند اما از آنجایی که انحصارگران واردات نهاده های دامی منافع خود را در خطر دیدند اقدام به راه اندازی خط تخریبی رسانه ای علیه وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم کردند.

به طوری که طی هفته های اخیر برخی رسانه ها و فعالان سیاسی منتقد دولت سیزدهم لحظه ای از تخریب دولت کوتاهی نکردند و وزارت جهاد کشاورزی را به فساد و رانت و اختلاس ۱۱۰۰ میلیاردی در بحث واردات نهاده های دامی متهم کردند ادعایی که بر اساس بررسی وزارت اطلاعات، صحت نداشت.

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طبق بررسی و رصداطلاعاتی، ادعای بروز اختلاس و ارتشاء در فرآیند توزیع نهاده‌های دامی در وزارت جهاد کشاورزی صحت نداشته و مستندی در این زمینه به دست نیامده است.
در متن این اطلاعیه آمده است:
با توجه به شایعات و اخبار منتشره در خصوص فساد مالی به ویژه اختلاس و ارتشاء در فرآیند توزیع نهاده‌های دامی در وزارت جهاد کشاورزی و در اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر بررسی موضوع، به‌این وسیله اعلام می‌دارد بر اساس بررسی و رصد اطلاعاتی، ادعای بروز اختلاس و ارتشاء صحت نداشته و مستندی در این زمینه به دست نیامده است و با توجه به کشف مصادیقی از سوء‌جریان و برخی تخلفات، ضمن ممانعت از تداوم آن، با متخلفین برخورد لازم صورت پذیرفت.
سربازان گمنام امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) در وزارت اطلاعات ضمن تأکید مجدد بر عدم اغماض نسبت به هرگونه تخلف یا فساد اطمینان می‌دهند در چارچوب وظایف ذاتی خود، نسبت به حفظ ارتقاء امنیت اقتصادی و تقویت امید و آرامش مردم در اجرای قانون اقدام می‌نمایند.
روشنگری وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ادعای کذب واردات بدون تشریفات کالاهای اساسی
وزارت جهاد کشاورزی در اطلاعیه‌ای در خصوص حواشی ایجاد شده در زمینه ادعای کذب واردات میلیون‌ها تن کالای اساسی توسط یک شرکت بدون رعایت تشریفات، روشنگری کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، یک سایت خبری در اقدامی مغایر با اصل صداقت در آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی خبری، نامه‌ای با موضوع تاریخ گذشته منسوب به یک فعال سیاسی خطاب به رییس‌جمهور محترم با موضوع «واردات میلیونها تن کالای اساسی را بدون رعایت تشریفات به شرکتی تازه کار داده‌اند» بازنشر کرد. 

 وزارت جهادکشاورزی افزون بر روشنگری های قبلی، برای تنویر افکار عمومی در پاسخ به اقدام غیرحرفه‌ای سایت یاد شده مطالبی را به شرح ذیل به استحضار می‌رساند:

 - نگارش و انتشار  ادعای مطرح شده مربوط به اوایل سال ۱۴۰۱ است که بلافاصله به دستور رئیس‌جمهور اقدام برای بررسی این ادعا صورت گرفت، بر این اساس وزارت اطلاعات در تاریخ ۲۱ تیر ماه سال جاری با انتشار بیانیه‌ای هر گونه اختلاس و ارتشا را در موضوع مذکور قویا رد کرد. در بخشی از بیانیه آمده است؛ «با توجه به شایعات و اخبار منتشره در خصوص فساد مالی به ویژه اختلاس و ارتشا در فرایند توزیع نهاده‌های دامی در وزارت جهادکشاورزی و اجرای دستور رئیس‌جمهور مبنی بر بررسی موضوع، به این وسیله اعلام می‌دارد؛ بر اساس بررسی و رصد اطلاعاتی، ادعای بروز اختلاس و ارتشا صحت نداشته و مستندی در این زمینه به دست نیامده است».

  بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز در ۹ تیر ماه سال جاری با صراحت ادعای اختلاس و ارتشا را تکذیب کرد و اظهار داشت: «حتی یک دلار به این شرکت پرداخت نشده و به واسطه این پیشگیری هیچ‌گونه جرم و فسادی در دستگاه‌های نظارتی قوه مجریه اتفاق نیفتاده است».

  وزارت جهادکشاورزی هم در همان زمان به همراه مسوولان مربوطه در رسانه ملی و دیگر مطبوعات، اقدام به شفاف‌سازی کرده است.

 بنابر این اطلاعیه، انتشار مجدد ادعایی که قبلاً از سوی نهادهای امنیتی و نظارتی تکذیب شده و طرح آن در این برهه از زمان، شائبه سیاسی‌کاری و سنگ‌اندازی را  به ذهن متبادر می‌کند، از این رو وزارت جهادکشاورزی اعلام می‌دارد که «امنیت غذایی» و «پیشرفت، توسعه و خودکفایی کشاورزی» ایران اسلامی را در سرلوحه فعالیت خود قرار داده و این مأموریت را با عزم راسخ به انجام می‌رساند.

 این وزارتخانه شاه‌بیت انجام وظایف خود را در مبارزه با فساد و مافیای سازمان‌یافته برای دستیابی به استقلال و خودکفایی ایران سربلند می‌داند و برای برچیدن بساط رانت‌جویی، ویژه‌خواری و دستیابی به «اقتدار غذایی» از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و در این راه پرافتخار، سنگ‌اندازی کارشکنان را با کوشش جهادگرانه و بی‌وقفه خنثی خواهد کرد و با یاری خداوند متعال و همراهی دلسوزان به ویژه اصحاب رسانه و افسران جنگ نرم که هم‌چون گذشته یاریگر بودند، مسیر رشد و پیشرفت را خواهد پیمود.

 وزارت جهاد کشاورزی بار دیگر از ارباب جراید و صاحبان تریبون درخواست دارد، در انعکاس مطالبی از این دست و در بررسی صحت و سقم آن، دقت لازم را مبذول دارند تا عرصه روشنگری و آگاهی‌بخشی آلوده به بغض سیاسی و بعضاً خلاف‌گویی نگردد.
 

برچسب ها :
یادآوری درباره شرکت آریو تجارت سهیل و بیانیه وزارت اطلاعات درمورد وزارت جهاد کشاورزی دولت یادآوری توکلی