نسخه PDF
آرشیو روزنامه

اخبار
دکتر سید یاسر جبرائیلی/نظرات و گفته ها و ناگفته ها درباره اقتصاد ایران اسلامی/#نه_به_نئولیبرالیسم/روز دانشجو+تصاویر

۱- فساد دبش ارتباطی به ارزترجیحی ندارد. این شرکت ارز نیمایی گرفته است! فساد در میزان نامتعارف تخصیص است. ۲- ما قائل به ارز ترجیحی یا ارزچند_نرخی نیستیم. کل ارز صادراتی کشور باید به یک نرخ (زیر ۲۰ هزار تومان) توسط بانک مرکزی خریداری و به همان نرخ به اولویتهای کشور تخصیص یابد.

شناسه خبر : 18560, منتشر شده در مورخ : ۲ مهر ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام دکتر محمد امینیان:تبلیغ مؤثر در گرو بررسی و شناخت گروه هدف

حجت‌الاسلام دکتر محمد امینیان:تبلیغ مؤثر در گرو بررسی و شناخت گروه هدف


دغدغه اصلی مربیان پرورشی و تربیتی، چگونگی اثرگذاری بر دانش‌آموزان و نسل امروز است. در این رابطه باید گروه هدف خود را بشناسیم تا برنامه‌ریزهایی را که صورت می‌دهیم، با اقتضائات و حال آنها هم‌خوانی داشته باشد. اگر بخواهیم دانش‌آموزان و به‌ویژه دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها را مخاطب خود قرار دهیم از سه چیز نمی‌توانیم چشم‌پوشی کنیم و آن سه: سن، محیط و مصرف هستند. در واقع مصرف‌گرایی و محیط را بایستی مورد بررسی قرار دهیم؛ چراکه مصرف و محیط اندیشه‌های انسانی را تشکیل می‌دهد.
به‌عنوان یک مربی یا یک مبلغ، درنظر داشته باشیم که مخاطب ما بیش از آن‌که از ما چیزی فرابگیرد، از گروه هم‌سن‌وسال خود تأثیر می‌پذیرد. بنابراین به‌عنوان یک راه‌کار، برنامه‌های جمعی را افزایش دهیم و تشکل‌ها و گروه‌های دانش‌آموزی را ارتقا دهیم و آن را در جهت مثبت رهبری کنیم.
یکی دیگر از چیزهایی که نمی‌توان آن را نادیده گرفت، تغییرات هورمونی است که به تغییرات رفتاری می‌انجامد. بنابراین در تعامل با مخاطب خود، به عدم ثبات احساس و عواطف توجه داشته باشیم. نتیجه چنین نگرشی این است که در التهابات اجتماعی آنان را بررسی خواهیم کرد، نه حذف. از دیگر اقتضائات سنی دانش‌آموزان نیز، می‌توان به گریز آنها از امر و نهی‌ها توجه نمود.
از دیگر شاخص‌های موفقیت در امر مربی‌گری یا حتی تبلیغ دانش‌آموزی، قرار دادن دانش‌آموزان در حیاط مدرسه و فضاهای غیرکلاسی و برنامه‌ریزی برای بازی‌های هدفمند و بانشاط است، تا با تغییر محیط، تخلیه هیجانی و مواجهه با چالش‌، در حین بازی اتفاق بیفتد. در حال حاضر برخی دانش‌آموزان با کمبود نشاط مواجه شده‌اند که نباید در برنامه‌های خود، چاشنی نشاط‌افزایی و نشاط‌آفرینی را فراموش نکنیم.
هم‌چنین بازی‌هایی که از طرف کشورهای غربی برای بچه‌ها طراحی می‌شود، حاوی مطالب ساختارشکنانه است که ذهنیت این نسل را نشانه رفته است. به همین دلیل مدیریت و شناخت بازی‌ها، در دستور کار مربیان و مبلغان مبلغان قرار بگیرد.

برچسب ها :
حجت‌الاسلام دکتر محمد امینیان:تبلیغ مؤثر در گرو بررسی و شناخت گروه هدف