نسخه PDF
آرشیو روزنامه

اخبار
دکتر سید یاسر جبرائیلی/نظرات و گفته ها و ناگفته ها درباره اقتصاد ایران اسلامی/#نه_به_نئولیبرالیسم/روز دانشجو+تصاویر

۱- فساد دبش ارتباطی به ارزترجیحی ندارد. این شرکت ارز نیمایی گرفته است! فساد در میزان نامتعارف تخصیص است. ۲- ما قائل به ارز ترجیحی یا ارزچند_نرخی نیستیم. کل ارز صادراتی کشور باید به یک نرخ (زیر ۲۰ هزار تومان) توسط بانک مرکزی خریداری و به همان نرخ به اولویتهای کشور تخصیص یابد.

شناسه خبر : 18558, منتشر شده در مورخ : ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

«علیرضا رمضانی»کشتی‌گیر ناشنوای کاشانی مدال آور کشتی آزاد جهانی شد

«علیرضا رمضانی»کشتی‌گیر ناشنوای کاشانی مدال آور کشتی آزاد  جهانی شد

رئیس اداره بهزیستی کاشان از «کسب مدال طلای علیرضا رمضانی» نوجوان ناشنوای کاشانی خبر داد.

لیلا متقی نژاد در گفت و گو با خبرنگار سراج،اظهار کرد: علیرضا رمضانی، کشتی‌گیر ناشنوای کاشانی توانست مدال طلا را برای کشور خود به ارمغان بیاورد، رمضانی در وزن ۵۷ کیلوگرم در دور اول ۱۰ بر صفر کشتی‌گیر اوکراین را شکست داد، در دور دوم ۱۲ بر ۲ حریف قزاقستان را مغلوب کرد و در نیمه‌نهایی ۱۰ بر صفر کشتی‌گیر آمریکایی را شکست داد.

وی افزود: علیرضا رمضانی ناشنوای کاشانی در مسابقه فینال با شایستگی توانست با نتیجه ۱۳ بر صفر کشتی‌گیر جوان کشور ترکیه را شکست داده و مدال طلای پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد جوانان ناشنوایان را به ایران و مردم عزیز کاشان هدیه کند.

رئیس اداره بهزیستی کاشان تصریح کرد: رمضانی پرورش یافته کانون ناشنوایان کاشان است، این کانون با مدیریت قوی کبری اسماعیل بیگی توانسته است ایجاد مکانی امن برای فعالیت‌های افراد ناشنوا باشد.


وی در ادامه عنوان کرد: فعالیت‌های اجرایی در کانون ناشنوایان کاشان شامل حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، آموزشی و ورزشی است که پایه ریزی قوی را برای تسهیل گری در امور ناشنوایان رقم می‌زند.


متقی نژاد در خصوص راه‌اندازی برنامه اشتغال زایی در کانون گفت: کانون ناشنوایان کاشان به همت خیرین بزرگوار منطقه پایه ریزی شده است و با هدف اشتغال زاییبرای افراد ناشنوا آموزش ماهیگیری را در دریای زندگی فراهم کرده است.


رئیس اداره بهزیستی کاشان عنوان کرد: تعداد ناشنوایان تحت پوشش کاشان ۳۵۰ نفر هست که حدود ۲۰۰ خانم و ۱۵۰ آقا هستند که در حیطه‌های دومیدانی، تنیس روی میز، شطرنج، فوتبال، کشتی و صخره نوردی فعالیت دارند و افرادی مانند علیرضا رمضانی مدال آور و افتخار آفرینان شهر کاشان هستند.

وی در بخشی از سخنان خود به اشتباه عجیب فدراسیون در مورد کشتی‌گیر کاشانی و محرومیت وی از مسابقات جهانی اشاره کرد و گفت: حسین کاظمی کشتی گیر کاشانی تیم ملی ناشنوایان در مسابقات جهانی بیشکیک قرقیزستان بدلیل اشتباه کادر فنی از مسابقات حذف شد.

متقی نژاد افزود: در جلسه فنی اتحادیه کشتی جهان که نام حسین کاظمی در وزن ۹۷ کیلو گرم در رشته فرنگی ارائه می‌شود بدلیل مغایرت با لیست اسامی کشتی گیران فرنگی و آزادکار از انجام مسابقه محروم می‌گرددوبه این ترتیب نتیجه یکسال زحمت این نوجوان ناشنوا نادیده گرفته شد.

وی با ابراز تأسف گفت: سهل انگاری و بی دانشی مسئول کمیته فنی ایران در مسابقات بابت این رخداد، و عدم امکان مسابقه و کسب مقام از ملت ایران و همشهریان کاشانی سبب شد تا این کشتی گیر عزیز از حضور در مسابقه محروم شود، حسین کاظمی تا کنون شش مدال طلا بدستاورده و در سال ۲۰۲۱، موفق شده بود در وزن ۷۹ کیلوگرم نشان برنز مسابقات کشتی آزاد ناشنوایان جهان در بخش جوانان را از آن خود کند.


 

برچسب ها :
ناشنوایان قهرمتن کشتی آزاد علیرضا رمضانی کاشان بهزیستی کاشان