نسخه PDF
آرشیو روزنامه

شناسه خبر : 16059, منتشر شده در مورخ : ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

اعطای ۱۳۵۷ کمک هزینه معیشتی به خانواده‌های زندانیان نیازمند سراسر استان سمنان

اعطای ۱۳۵۷ کمک هزینه معیشتی به خانواده‌های زندانیان نیازمند سراسر استان سمنان

سراج سمنان/رئیس‌کل دادگستری استان سمنان از اعطای یک هزار و 357 کمک هزینه معیشتی به خانواده‌های زندانیان نیازمند استان به مبلغ ۷ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال هم‌زمان با میلاد حضرت امام علی (علیه‌السلام) و ایام‌الله دهه فجر سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار سراج آنلاین، محمدجعفر عبدالهی در تشریح این خبر اظهار داشت: هم‌زمان با میلاد امیرالمؤمنین علی (ع) و با تأسی از سیره و روش آن امام همام در رسیدگی به احوال مستمندان و نیازمندان، دستگاه قضایی استان سمنان در ایام‌الله دهه فجر امسال از پیگیری اوضاع و احوال خانواده‌های مددجویان نیازمند غافل نبوده و متناسب با سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به تعداد یک هزار و 357 خانوار زندانیان نیازمند کمک هزینه معیشتی اهدا کرد.
وی تصریح کرد: فرد محبوس در ندامتگاه، بسیاری از دغدغه‌های معیشتی را ندارد اما خانواده او نیازمند حمایت و رفع دغدغه‌های معیشتی است.
عبدالهی در ادامه به ارزش ریالی کمک‌هزینه‌های معیشتی اشاره و بیان کرد: کمک‌هزینه‌های معیشتی اهدا شده در نتیجه عواید حاصل از مساعدت‌های خیرین نیک‌اندیش و دلسوز انجمن‌های حمایت زندانیان استان به مبلغ ۷ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال بوده.
رئیس‌کل دادگستری استان سمنان افزود: برگزاری جشن‌های فرهنگی و مذهبی با حضور کارشناسان تحکیم بنیان خانواده همراه با برنامه‌های متنوع و شاد ویژه تمامی خانواده زندانیان در سراسر استان سمنان در این ایام در حال انجام است.
 
دستگاه قضایی استان سمنان مصمم است به نحوی تدبیر کند تا رنج ناشی از مجازات به خانواده زندانی تسری پیدا نکند و علاوه بر تأمین مایحتاج معیشتی خانواده زندانیان نیازمند با برپایی برنامه و دوره‌های آموزشی، فرهنگی و مذهبی از بروز آسیب‌های اجتماعی در اثر حضور احدی از اعضای آن خانواده‌ها در زندان جلوگیری کند.
انتهای پیام/361

 

برچسب ها :
زندانی معیشت دادگستری سمنان