نسخه PDF
آرشیو روزنامه

اخبار
دکتر سید یاسر جبرائیلی/نظرات و گفته ها و ناگفته ها درباره اقتصاد ایران اسلامی/#نه_به_نئولیبرالیسم/روز دانشجو+تصاویر

۱- فساد دبش ارتباطی به ارزترجیحی ندارد. این شرکت ارز نیمایی گرفته است! فساد در میزان نامتعارف تخصیص است. ۲- ما قائل به ارز ترجیحی یا ارزچند_نرخی نیستیم. کل ارز صادراتی کشور باید به یک نرخ (زیر ۲۰ هزار تومان) توسط بانک مرکزی خریداری و به همان نرخ به اولویتهای کشور تخصیص یابد.

شناسه خبر : 21652, منتشر شده در مورخ : ۲۶ آبان ۱۴۰۲

گزارش امروز:

سراج/همه، در انتظار جهانی نو

سراج/همه، در انتظار جهانی نو

حجت‌الاسلام امینیان در همایش بزرگ نظم نوین جهانی خطاب به دانش‌آموزان پیشنهادهایی ارائه کرد: «شما دانش‌آموزان نقش ویژه‌ای در جهان امروز دارید که برای نقش‌آفرینی باید حرکت کنید، چهار پیشنهادی که در حال حاضر به شما ارائه می‌دهم این است: کار گروهی و جمعی را جدی بگیرید و شروع کنید، مسئولان را برای پرسش و پاسخ و مطالبه‌گری به مدرسه دعوت کنید، می‌توانید یک تعاونی اموزشگاهی راه بیندازید و در آن بارش فکری داشته باشید، از کارهای کوچک شروع کنید تا به کارهای بزرگ برسید»

به گزارش سراج ،همایشی بزرگی تحت عنوان جهانی نو در اردوگاه دانش‌آموزی ۱۵ خرداد و در سالن همایش غدیر برگزار شد.

این همایش در روز ۲۳ آبان باحضور دختران دانش‌آموز و در روز ۲۴ آبان باحضور پسران دانش‌آموز تشکیل شد و مسئولان بالارتبه آموزش و پرورش استان قم و به‌خصوص بخش پرورشی اداره در این مراسم حضور یافتند.


در این همایش بزرگ که با استقبال پرشور دانش‌آموزان استان قم همراه بود، قرار بر این بود که یک مأموریت ویژه که مخصوص نوجوانان و دانش‌آموزان بود، بررسی و ارزیابی شود. آن مأموریت نقش بزرگ نوجوانان ایرانی در نظم نوین جهانی بود.

در این مراسم معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم حجت‌الاسلام امینیان به سخنرانی پرداخت و گفت: «شما دانش‌آموزان امروز می‌توانید مدیران فردا باشید. شهید حسن باقری به آموخت که فراتر از امکانات‌مان کار کنیم. اینجا دور هم آمدیم تا بندهای پوتینمان را محکم‌تر ببندیم و در جهان جدید با نظم جدیدی حرکت کنیم»حجت‌الاسلام امینیان در همایش بزرگ نظم نوین جهانی خطاب به دانش‌آموزان پیشنهادهایی ارائه کرد: «شما دانش‌آموزان نقش ویژه‌ای در جهان امروز دارید که برای نقش‌آفرینی باید حرکت کنید، چهار پیشنهادی که در حال حاضر به شما ارائه می‌دهم این است: کار گروهی و جمعی را جدی بگیرید و شروع کنید، مسئولان را برای پرسش و پاسخ و مطالبه‌گری به مدرسه دعوت کنید، می‌توانید یک تعاونی اموزشگاهی راه بیندازید و در آن بارش فکری داشته باشید، از کارهای کوچک شروع کنید تا به کارهای بزرگ برسید»

وی افزود: برای این‌که شما دانش‌آموزان قوی و قوی‌تر شوید،هر کاری که نیاز باشد انجام می‌دهیم.

در ادامه این مراسم مدیرکل محترم اداره کل آموزش و پرورش استان قم به جمع دانش‌آموزان پیوستند. جناب آقای دکتر رحیمی در قالب سخنرانی کوتاه و با تأکید بر بیانیه گام دوم انقلاب، به نقش‌آفرینی هرچه بیشتر دانش‌آموزان و نوجوانان در جامعه و جهان پرداخت. ایشان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانش‌آموزان، دو سوال مهم درباره بیانیه گام دوم انقلاب مطرح کرد و گفت: «بیانیه گام دوم انقلاب ملاک عمل همه ماست و در این بیانیه رهبر انقلاب توجه ویژه‌ای به نوجوانان و جوانان داشته است. از این رو دو سوال مطرح می‌کنم: ۱: رهبر انقلاب در چند جمله نوجوانان و جوانان را مخاطب قرار دادند؟
۲: نقش ما دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان در تحقق این خطاب‌ها چه بوده است؟»

نکته حائز اهمیت این مراسم، حضور سردار حاج‌عظیم ابراهیم‌پور و سخنرانی ایشان برای دانش‌آموزان بود. ایشان با بیان تاریخچه یهود، دانش‌آموزان را نسبت به کارشکنی‌های مستمر یهودی‌های در طول تاریخ و طمع آنها نسبت به دنیا و سیطره خودشان آشنا کردند و در ضمن آن به برخی مبانی افول اسرائیل و آمریکا در جهان امروز پرداختند.در این مراسم دانش‌آموزان در کارگاه‌های عملی نظم نوین جهانی شرکت کردند تا با منطق این نظریه و مأموریت ویژه خود در جهان نوین آشنایی بیشتری پیدا کنند.

در پایان همایش بزرگ جهانی نو، با توجه به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند: «اگر مسلمین مجتمع بودند و هر کدام یک سطل آب می‌ریختند او را سیل می‌برد.» دانش‌آموزان هر کدام با ریختن سطل آبی بر پرچم اسرائیل که روی زمین نقاشی شده بود، به‌صورت نمادین نابودی اسرائیل را به نمایش گذاشتند.


همه دانش‌آموزان جهت بررسی یک مأموریت ویژه در نظم نوین جهانی، گرد هم آمدند تا دنیا را از منظر تازه‌تری نظاره کنند.

برچسب ها :
سراج/همه، در انتظار جهانی نو به گزارش سراج ،همایشی بزرگی تحت عنوان جهانی نو در اردوگاه دانش‌آموزی ۱۵ خرداد و در سالن همایش غدیر برگزار شد. این همایش در روز ۲۳ آبان باحضور دختران دانش‌آموز و در روز ۲۴ آبان باحضور پسران دانش‌آموز تشکیل شد و مسئولان بالارتبه آموزش و پرورش استان قم و به‌خصوص بخش پرورشی اداره در این مراسم حضور یافتند. در این همایش بزرگ که با استقبال پرشور دانش‌آموزان استان قم همراه بود، قرار بر این بود که یک مأموریت ویژه که مخصوص نوجوانان و دانش‌آموزان بود، بررسی و ارزیابی شود. آن مأموریت نقش بزرگ نوجوانان ایرانی در نظم نوین جهانی بود. در این مراسم معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم حجت‌الاسلام امینیان به سخنرانی پرداخت و گفت: «شما دانش‌آموزان امروز می‌توانید مدیران فردا باشید. شهید حسن باقری به آموخت که فراتر از امکانات‌مان کار کنیم. اینجا دور هم آمدیم تا بندهای پوتینمان را محکم‌تر ببندیم و در جهان جدید با نظم جدیدی حرکت کنیم» حجت‌الاسلام امینیان در همایش بزرگ نظم نوین جهانی خطاب به دانش‌آموزان پیشنهادهایی ارائه کرد: «شما دانش‌آموزان نقش ویژه‌ای در جهان امروز دارید که برای نقش‌آفرینی باید حرکت کنید، چهار پیشنهادی که در حال حاضر به شما ارائه می‌دهم این است: کار گروهی و جمعی را جدی بگیرید و شروع کنید، مسئولان را برای پرسش و پاسخ و مطالبه‌گری به مدرسه دعوت کنید، می‌توانید یک تعاونی اموزشگاهی راه بیندازید و در آن بارش فکری داشته باشید، از کارهای کوچک شروع کنید تا به کارهای بزرگ برسید» وی افزود: برای این‌که شما دانش‌آموزان قوی و قوی‌تر شوید،هر کاری که نیاز باشد انجام می‌دهیم. در ادامه این مراسم مدیرکل محترم اداره کل آموزش و پرورش استان قم به جمع دانش‌آموزان پیوستند. جناب آقای دکتر رحیمی در قالب سخنرانی کوتاه و با تأکید بر بیانیه گام دوم انقلاب، به نقش‌آفرینی هرچه بیشتر دانش‌آموزان و نوجوانان در جامعه و جهان پرداخت. ایشان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانش‌آموزان، دو سوال مهم درباره بیانیه گام دوم انقلاب مطرح کرد و گفت: «بیانیه گام دوم انقلاب ملاک عمل همه ماست و در این بیانیه رهبر انقلاب توجه ویژه‌ای به نوجوانان و جوانان داشته است. از این رو دو سوال مطرح می‌کنم: ۱: رهبر انقلاب در چند جمله نوجوانان و جوانان را مخاطب قرار دادند؟ ۲: نقش ما دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان در تحقق این خطاب‌ها چه بوده است؟» نکته حائز اهمیت این مراسم، حضور سردار حاج‌عظیم ابراهیم‌پور و سخنرانی ایشان برای دانش‌آموزان بود. ایشان با بیان تاریخچه یهود، دانش‌آموزان را نسبت به کارشکنی‌های مستمر یهودی‌های در طول تاریخ و طمع آنها نسبت به دنیا و سیطره خودشان آشنا کردند و در ضمن آن به برخی مبانی افول اسرائیل و آمریکا در جهان امروز پرداختند. در این مراسم دانش‌آموزان در کارگاه‌های عملی نظم نوین جهانی شرکت کردند تا با منطق این نظریه و مأموریت ویژه خود در جهان نوین آشنایی بیشتری پیدا کنند. در پایان همایش بزرگ جهانی نو، با توجه به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند: «اگر مسلمین مجتمع بودند و هر کدام یک سطل آب می‌ریختند او را سیل می‌برد.» دانش‌آموزان هر کدام با ریختن سطل آبی بر پرچم اسرائیل که روی زمین نقاشی شده بود، به‌صورت نمادین نابودی اسرائیل را به نمایش گذاشتند. همه دانش‌آموزان جهت بررسی یک مأموریت ویژه در نظم نوین جهانی، گرد هم آمدند تا دنیا را از منظر تازه‌تری نظاره کنند. سراج خبر قم