نسخه PDF
آرشیو روزنامه

اخبار
جلوه درخشان بسیج در دفاع از کشور، خدمات حیاتی و فعالیت‌های علمی و معنوی

در سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی بسیج را ثروت بزرگ و ذخیره خداداد ملت ایران خواندند.

شناسه خبر : 846, منتشر شده در مورخ : ۱ آذر ۱۳۹۹

صحن مجلس نصف شد

صحن مجلس نصف شد

با هدف پیشگیری از فراگیری کرونا، جلسات نمایندگان در صحن مجلس با نیمی از نمایندگان تشکیل می شود.

محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نحوه تشکیل جلسات نمایندگان در ایام محدودیت های کرونایی را اعلام کرد.

فرهنگی گفت: جلسات نمایندگان در روزهای یکشنبه و چهارشنبه تشکیل می شود اما نیمی از نمایندگان در صحن حضور می یابند و نیم دیگر در محل های دیگری در ساختمان مجلس مستقر می شوند.

وی افزود: مهمانان نیز بصورت کاملا محدود دعوت خواهند شد و مراجعات مردمی هم فعلا متوقف شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه بر همین اساس نه جلسات صحن تعطیل خواهد شد و نه از پروتکل‌های بهداشتی تخطی می‌شود، ابراز داشت: نمایندگانی که دارای صندلی با شماره‌های فرد هستند در صحن و مابقی در محل کمیسیون تلفیق و ساختمان مشروطه به صورت مجازی حضور خواهند داشت و در روز چهارشنبه این شیوه بالعکس خواهد شد.

محدودیت حضور نمایندگان و مهمانان در صحن و کمیسیون‌ها

فرهنگی افزود: زمان برگزاری جلسات علنی نیز از از ۷ و ۴۵ دقیقه صبح تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه خواهد بود و مابین آن تنفس جهت ضدعفونی محل حضور نمایندگان برقرار خواهد شد همچنین مراسم نماز جماعت و پذیرایی نخواهیم داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به حضور محدود مهمانان صحن و کمیسیون ها، اظهار داشت: زمان جلسات کمیسیون‌ها در دو هفته پیش رو، صبح‌های دوشنبه و سه شنبه و با حضور دو سوم اعضای کمیسیون‌ها در محل‌های تعیین شده در مجلس خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین از نمایندگان درخواست شده به حوزه‌های انتخابیه خود نرفته و مراجعات حضوری نداشته باشند تا مشکلی از این طریق پیش نیاید.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان درباره نحوه حضور رسانه‌ها در مجلس طی دو هفته آتی خاطرنشان کرد: خبرنگاران به صورت محدود در مجلس حضور خواهند داشت و جلسات صحن را پوشش خواهند داد.

 

انتهای خبر / محمد طاها نمکی

برچسب ها :
مجلس کرونا