نسخه PDF
آرشیو روزنامه

اخبار
برپایی نمایشگاه روضه رضوان در نوش‌آباد آران و بیدگل

همت جوانان و نوجوانان هیئت حسینی نوش آباد شامل یک تیم 100 نفره از جوانان و نوجوانان عاشق اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اقدام به بازسازی صحنه‌هایی از وقایع تاریخ اسلام به ویژه عاشورا به صورت سمعی و بصری کردند.

شناسه خبر : 12643, منتشر شده در مورخ : ۱ تیر ۱۴۰۱

بازگشت 69 واحد راکد استان سمنان به چرخه تولید؛ 1500 کارگر دوباره به کارخانه‌ها برگشتند

بازگشت 69 واحد راکد استان سمنان به چرخه تولید؛ 1500 کارگر دوباره به کارخانه‌ها برگشتند

سراج سمنان/دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: با همه اقدامات صورت گرفته و هم‌افزایی با استانداری، دادستانی و بانک‌ها و البته دیگر دستگاه‌های مرتبط 69 واحد راکد احیا شده و به چرخه تولید بازگشته‌اند.

به گزارش خبرنگار سراج آنلاین در استان سمنان، محمد شریف ابراهیمی در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار داشت:  مشکلات 138 شرکت تولیدی در استان سمنان در این مدت رفع شده است و بیش از یک هزار و 500 نیروی کار دوباره به محیط اشتغال خود بازگشتند.
وی خاطرنشان کرد: این تعداد با توجه به ظرفیت‌های ایجادشده به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با تأکید بر حمایت دستگاه قضا از تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: در زمینهٔ حمایت از تولید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را با ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی دستگاه قضا به‌صورت مشترک برگزار می‌کنیم و این جلسات مشترک آثار بسیار مطلوبی دارد و از موازی کاری و دوباره‌کاری جلوگیری می‌شود.
ابراهیمی افزود: در کنار این جلسات، راه را برای دسترسی تولیدکننده به دادسرا، دادستان مقامات قضایی تسهیل کرده‌ایم و فعالان این عرصه به‌راحتی می‌توانند به‌صورت تلفنی و حضوری با مقامات قضایی استان سمنان مشکلات خود را بیان کنند و پیگیری‌ها اگرچه به‌صورت تلفنی برای حمایت از تولید انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه قرار نیست بازدیدهای غیرضروری و نمایشی از واحدهای تولیدی داشته باشیم خاطرنشان کرد: بازدیدها تنها برای حل مشکلات واحدهای دارای مشکل که نیاز به حضور مقام قضایی در آن ‌واحدها باشد؛ صورت گرفته است.
دادستان مرکز استان سمنان اضافه کرد: در 15 ماه گذشته 20 مورد بازدید از واحدهای صنعتی انجام‌شده است.
صدور حکم تخلیه ۲ ساختمان مسکن مهر سمنان و مقاوم‌سازی آن در دست بررسی است
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به اقدامات دستگاه قضا برای بی‌خطرسازی دو بلوک مسکن مهر سمنان، از احتمال صدور اخطار تخلیه این بلوک‌ها برای اجرای مقاوم‌سازی اساسی آن خبر داد.
ابراهیمی  افزود: به‌عنوان یکی از موضوعاتی که می‌توانست نقض حقوق عامه در آن مطرح باشد و با توجه به گزارش‌های مردمی، از سال 98 به موضوع ایمن‌سازی ساختمان‌های مسکن مهر ورود پیدا کردیم.
وی با اشاره به اینکه ورود به بحث ایمن‌سازی ساختمان‌های عمومی مانند مسکن مهر موضوع جدیدی نبوده و مربوط به بعد از حادثه متروپل نمی‌شود تصریح کرد: از سال 98 تاکنون اقدامات و پیگیری‌های خوبی در این زمینه انجام دادیم.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به ورود دادستانی به بحث مقاوم‌سازی دو بلوک از واحدهای مسکن مهر در استان سمنان تصریح کرد: در مقاوم‌سازی 2 بلوک به سمت و سویی رفتیم که مردم مجبور به تخلیه واحدهای خود شوند.
ابراهیمی تصریح کرد: البته شاید اقدامات انجام‌شده در این زمینه تاکنون کافی و وافی نبوده و هنوز به حد لازم نرسیده باشد؛ اما هنوز دارند تلاش می‌کنند.
وی تأکید کرد: اگر به این نتیجه برسیم که مقاوم‌سازی انجام‌شده مناسب نیست. عقل و شرع و حفظ جان مردم اقتضا می‌کند که بر اساس قانون و طبق مقررات آن اخطار دهیم که این ساختمان‌ها به‌صورت موقت تخلیه شود تا مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی به‌صورت مطلوب و بر اساس استانداردهای لازم صورت بگیرد.

برچسب ها :
واحد تولیدی واحد راکد احیای واحد تولیدی