نسخه PDF
آرشیو روزنامه

اخبار
جلوه درخشان بسیج در دفاع از کشور، خدمات حیاتی و فعالیت‌های علمی و معنوی

در سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی بسیج را ثروت بزرگ و ذخیره خداداد ملت ایران خواندند.

شناسه خبر : 847, منتشر شده در مورخ : ۱ آذر ۱۳۹۹

سراج:

بخششی برای داغ ۲۰ ساله

بخششی برای داغ ۲۰ ساله

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان از گذشت قصاص قاتل بعد از ۲۰ سال در ابهر خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی‌نیارکی اظهار کرد: بهمن‌ماه سال ۷۹ در جریان یک سرقت و درگیری رخ ‌داده میان چند نفر، جوان ۱۸ ساله بر اثر ضربات متعدد به قتل رسیده و قاتل متواری و به مکان نامعلومی فرار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی دادگستری استان زنجان، وی با بیان اینکه بلافاصله دستور قضایی برای انجام تحقیقات و دستگیری قاتل صادر می‌شود، افزود: پیگیری‌ها و تلاش‌ها برای دستگیری ادامه می‌یابد تا اینکه قاتل ۲۹ ساله در سال ۱۳۸۴ دستگیر و تحویل مقامات قضایی می‌شود.

رئیس شورای قضایی استان زنجان ادامه داد: پرونده پس از انجام تحقیقات مقدماتی برای رسیدگی به شعبه ۱۰۱ کیفری ابهر ارجاع و با توجه به قراین و اقرار قاتل رای قصاص صادر و پس از تأیید دیوان عالی کشور در آستانه اجرای حکم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با تلاش و میانجی‌گری معاون دادستان و مجموعه اجرای احکام کیفری دادسرای ابهر پرونده قتل قبل از اجرای حکم در مورخه ۲۸ آبان‌ماه امسال باگذشت اولیای دم، قاتل از قصاص رهایی یافت.

صادقی‌نیارکی خاطرنشان کرد: با صلح و سازش این پرونده تعداد رهایافتگان از قصاص در استان از اول امسال تا ۳۰ آبان‌ماه به ۹ نفر رسید.

برچسب ها :
حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی‌نیارکی رئیس‌کل دادگستری استان زنجان قصاص